Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

Sokół walczy o awans! Aktualizacja!

Utworzono dnia 14.04.2021
Czcionka:

Koszykarze ostrowskiego Sokoła po zajęciu III miejsca w grupie B - awansowali do fazy play-off i nadal są w grze o pierwszą ligę.
W pierwszej rundzie play-off, gdzie rywalizacja toczy sie do dwóch wygranych zmierzyli się z Żubrami Chrten Białystok. W pierwszym meczu 31 marca pokonali w Białymstoku Żubry 95:83, a tydzień później w rewanżu na hali ostrowskiego MOSiR ponownie potwierdzili swoją dobrą formę pokonując rywala 78:62.

Żubry Chorten Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 83:95 (21:22, 17:16, 26:27, 19:30)
Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Chorten Białystok 78:62 (16:24, 27:15, 17:16, 18:7)

Kolejnym rywalem Sokoła w drugiej rundzie play off była drużyna IgnerHome AZS Basket Nysa. Pierwszy mecz, rozegrany 10 kwietnia w Ostrowi okazał się niestety porażką ostrowskiego zespołu, mimo że przez całe spotkanie Sokół był na wyraźnym prowadzeniu, a przed ostatnią kwartą prowadził 70:56. Goście zdominowali ostatnią kwartę, odrobili stratę a na kilka sekund przed końcem wyszli na prowadzenie, które utrzymali do ostatniego gwizdka sędziego. Mamy nadzieję, że był to przysłowiowy wypadek przy pracy i w kolejnej odsłonie rywalizacji, na wyjeździe w Nysie na Śląsku koszykarze Sokoła wygrają i powrócą do rywalizacji o awans.

Sokół Ostrów Mazowiecka - IgnerHome AZS Basket Nysa 76:79 (29:20, 26:20, 15:16, 6:23).

AKTUALIZACJA: Niestety, w meczu rewanżowym w Nysie, Sokoły uległy gospodarzom jednym punktem i pożegnały się z walką o awans.

IgnerHome AZS Basket Nysa - Sokół Ostrów Mazowiecka 73:72 (9:23, 26:19, 23:14, 15:16).

Ostatecznie ostrowski zespół zakończył rywalizację w sezonie 2020/2021 na bardzo dobrym miejscu 9-16  w Polsce (ostatecznie miejsce zostatnie podane po zakończeniu rozgrywek finałowych)